תפריט נגישות

סמ"ר מוטי מיכאלי ז"ל

מוטי מיכאלי
בן 21 בנפלו
בן לבנה וששון
נולד בגבעת אולגה
בי"ג באייר תשל"ז, 1/5/1977
התגייס ב-7.8.1995
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 500
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ו בתמוז תשנ"ח, 19/7/1998
מקום נפילה: מוצב החרמון
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: חדרה

קורות חיים

מוטי מיכאלי, בן לבנה וששון, נולד ביום - י"ג באייר תשל"ז 1/5/77.

מוטי נולד בגבעת אולגה בן יחיד בין שלוש בנות. מוטי למד בבי"ס יסודי "עמישב" ולאחר מכן עבר לבי"ס עממי "אורלטף" בגבעת אולגה, כשהגיע לתיכון למד במגמת פקידות בבי"ס "תימון" בחדרה.עד לגיוסו עבד בנגריה של קרוב משפחתו.

ב-7/8/95 התגייס לצה"ל ולמרות רצונו העז לשרת בחיל הים לא צלח לו מזלו ולכן התגייס לחיל השריון לחטיבה 500 בפלוגת גור - בתפקיד תותחן ולמרות שלא תמיד קיבל את מה שביקש, אהב מאוד את השירות הצבאי.

מוטי אהב את החיים, אהב מוזיקה, בעיקר שירים ים-תיכוניים, אהב לטייל אם בכלי רכב ואם ברגל, התעניין במכוניות ואהב לנהוג, נהג לשחק שש-בש ובמכשיר המגסון. חלום חייו היה להיות די.גי' (תקליטן).

מוטי היה בחור שקט וצנוע אהב לעזור לזולת מבלי לצפות לקבל תמורה כלשהי וללא התנשאות מצידו, חבריו אהבו אותו ובכל אשר הלך היה אהוב ומקובל - למרות שהיה טיפוס של "נחבא אל הכלים".

הדבר הכי מיוחד שאפיין את מוטי היה צחוקו הגדול והמתגלגל, כלום לא יכל לשבור את רוחו האיתנה, כל הזמן חייך והיה אופטימי מאוד לגבי החיים.

למוטי היו הרבה תוכניות לאחר השחרור הוא תכנן לעבוד ולאחר מכן לטוס לחו"ל "לעשות חיים" ולראות עולם.

מתוך שירותו הצבאי שירת מוטי 8 חודשים בלבנון, שמונה חודשים בהם ראה את חבריו נפצעים ונהרגים ועזר לפנותם מהשטח. לצערנו אותו אי אפשר היה להציל.

בחופשת השחרור הזעיקו אותו מהבית לבסיס לרגל תרגיל בחרמון ושם קרה האסון.

מוטי סיים את המשמרת והלך לישון על ריצפת הטנק, על המשמרת עמדו עוד 3 חיילים ותפקידם היה לצדד מידי פעם את תותח הטנק, כאשר המט"ק צידד הוא לא וידא שכל החיילים בעמדות. אם הוא היה בודק זה לא היה קורה, כאשר הם צידדו פגע הצריח בראשו של מוטי והמכה החזקה הרגה אותו במקום. כל ניסיונות ההצלה עלו בתוהו

ב-19/7/98 בשעה 11:00 בלילה נפטר מוטי. בן 21 היה במותו.

בניית אתרים: