תפריט נגישות

רב"ט שמואל איואן ז"ל

שמואל איואן
בן 20 בנפלו
בן חזנה ומוריס
נולד בתל אביב
בט"ז בתמוז תשי"ג, 29/6/1953
התגייס ב-1.11.1972
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 401, גד' 9
נפל בקרב
בי' בתשרי תשל"ד, 6/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: מעוז לחצנית
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
חלקה: 8, שורה: 6, קבר: 9.
הותיר: הורים, אח ושתי אחיות

קורות חיים

שמואל, בנם-בכורם של חזנה ומוריס, נולד ביום ט"ז בתמוז תשי"ג (29.6.1953) בתל-אביב. בילדותו עברה המשפחה להתגורר ברמת-גן, שם סיים את חוק לימודיו בבית הספר היסודי וכן השתלם במגמת הפקידות בבית הספר התיכון-מקצועי "אבוקה". אם כי לא היה מהחסונים שבחבורה, תמיד השתתף באירועי הספורט ובפעולות הגדנ"ע ואף היה חבר בתנועת נוער.

שמואל גויס לצה"ל בראשית נובמבר 1972. גם בצבא העדיף פעילות ומאמץ ולא ביקש לעצמו עבודה משרדית. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס נהגי טנקים ובקורס מקצועות טנק והוצב ביחידה קרבית של חיל השריון. הוא היה חייל טוב, ממושמע ומסור לתפקידו ואהוב על חבריו ועל מפקדיו.

ביום הכיפורים הייתה יחידתו של שמואל מוצבת בקו החזית בסיני. מיד כשפרצו הקרבות ביום י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973) נעה היחידה לכיוון הגזרה הצפונית של תעלת סואץ ונכנסה לקרב. באחד הקרבות הראשונים נפגע הטנק של שמואל מאש מארב של האויב והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין שבקרית-שאול. השאיר אחריו אב ואם, אח ושתי אחיות.

לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שמואל היה אהוב על חבריו ועל מפקדיו וביצע כל משימה שהוטלה עליו בשקט ובמסירות. הוא היה בעל חוש הומור עדין שחיבבו על הסובבים אותו. יהא זכרו ברוך".

בניית אתרים: