תפריט נגישות

סמל מקסים אזולאי ז"ל

מקסים אזולאי
בן 29 בנפלו
בן רחל וסלומון
נולד במרוקו
בכ"א בניסן תשי"ד, 24/4/1954
התגורר באשדוד
התגייס ב-14.2.1982
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 8227
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ח בחשוון תשמ"ד, 4/11/1983
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צור
באזור לבנון
מקום קבורה: אשדוד
חלקה: ג, שורה: 2, קבר: 2.

קורות חיים

מקס, בן רחל וסלומון, נולד ביום כ"א ניסן תשי"ד (24.4.1954) בקאזאבלנקה שבמרוקו.

בהיותו בן שמונה שנים עלתה משפחתו ארצה והתיישבה באשדוד. כאן למד מקס בבית הספר היסודי "גאולים" ואחר כך בבית הספר התיכון המקיף א'. בתקופת לימודיו היה מקס פעיל בתנועת הנוער של בית"ר והדריך נוער בשכונת מצוקה: הוא עזר לנערים צעירים ממנו להשתקם. בשעות הפנאי ובחופשות מבית הספר יצא מקס לעבוד כדי לממן את הוצאותיו בלימודים וכדי שלא להכביד על הוריו שפרנסתם לא הייתה מצויה בשפע.

מקס גויס לצה"ל באביב 1972 והוצא לחיל השריון. הוא השתתף בקרבות של מלחמת יום הכיפורים ושב ממנה בשלום אל משפחתו. כשהשתחרר מצה"ל עבד בנמל אשדוד כסוור. הוא התחתן ונולדו לו שלושה ילדים. מקס דאג לגדלם ולחנכם בדרך הטובה ביותר.

כשפרצה מלחמת שלום הגליל ומקס לא גויס, הוא לא שקט והלך בעצמו להתייצב ביחידתו. הוא השתתף בקרבות בגזרה המזרחית בלבנון וגם מקרבות אלה חזר הביתה בשלום. באוקטובר 1983 נקרא מקס לשירות מילואים ושוב נשלח ללבנון.

ביום כ"ה בחשון תשמ"ד (4.11.1983) בעת שהתפוצצה מכונית תופת ליד בית הממשל בעיר צור נפל מקס בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי שבאשדוד. השאיר אחריו אישה ושלושה בנים, הורים ואחים ואחיות. הוריו תרמו ספרי קודש לזכרו לבית הכנסת שבשכונת מגוריו.

בניית אתרים: