תפריט נגישות

רב"ט שמואל אורלן ז"ל

שמואל אורלן
בן 25 בנפלו
בן זהבה ויוסף
נולד בקדימה
בכ"ה בשבט תש"ח, 5/2/1948
התגייס ב-23.1.1968
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 679, גד' 57
נפל בקרב
בי"א בתשרי תשל"ד, 7/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: ירושלים - הר הזיתים

קורות חיים

שמואל, בן זהבה ויוסף, נולד ביום כ"ה בשבט תש"ח (5.2.1948) בקדימה ולמד בבית הספר הממלכתי-דתי במושב קדימה. הוא סיים את לימודיו היסודיים בבית הספר "יבנה" בנתניה, ואחר-כך הצטרף למחזור הראשון של ישיבת בני-עקיבא בנתניה וסיים את לימודיו בציונים גבוהים. שמואל המשיך ללמוד בישיבת חברון וכעבור שנתיים עבר לישיבת "כרם ביבנה", שם קיבל הסמכה לרבנות. לימודיו בישיבת "כרם ביבנה" היו במסגרת "ההסדר". בכל מוסדות החינוך בהם למד שמואל, הצטיין בשקדנות ובידענות.

הוא הוצג תמיד כדוגמא בפני חבריו ואף בוגרים ממנו ביקשו ללמוד במחיצתו. לאחר שסיים את לימודיו בישיבת "כרם ביבנה", עבר לישיבת "הכותל", שם ארגן חוג לדיינות. שמואל גויס לצה"ל בראשית ינואר 1968 והתנדב לנח"ל המוצנח. כאשר הועבר מחיל הצנחנים לחיל השריון, התמרמר וטען כי "אין זה חיל קרבי". אולם משהשלים את לימודיו בבית הספר לשריון, הודה כי "השריון הוא לא פחות קרבי מהצנחנים". חודשים אחדים לפני נפילתו, כתב שמואל מחקר תורני, שנשלח לארצות-הברית וזיכה אותו בפרס כספי גבוה ובמלגה להמשך לימודיו. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נשלח שמואל במסגרת כוח שריון לחזית הצפונית ובקרב שהתנהל ביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973), נפגע הטנק שלו ושמואל נהרג במקום. בן 25 היה במותו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות העתיק בהר הזיתים, בחלקת הנביאים. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי. לאחר נפילתו התפרסמה בירחון "בלכתך בדרך", שיצא לאור על-ידי ישיבת "כרם ביבנה", רשימת הספד לזכרו של שמואל. כתב עליו ידידו, הרב שמעון גרשון רוזנברג, שהיה עמו באותו טנק ונפצע קשה: "אותם הניגודים שאנו קרועים בהם: ישיבה וצבא, תורה ומדינה - באו אצל שמואל בשלום ובנקל.

הוא ביטא את הטוב שבנו ואת תהליך גאולתנו..."; חוברת לזכרו של שמואל, ובה מאמרי הערכה לזכרו וכן מחידושיו בתורה שנמצאו בכתביו, יצאה לאור בהוצאת ישיבת "הכותל".

בניית אתרים: