תפריט נגישות

סמ"ר מרדכי מוטי אוחנה ז"ל

מרדכי אוחנה
בן 24 בנפלו
בן חנה ומאיר
נולד בירושלים
בכ"ב בתשרי תש"י, 15/10/1949
התגייס ב-13.11.1967
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 217 , גד' 113
נפל בקרב
בי"ב בתשרי תשל"ד, 8/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: גשר פירדאן
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 2, שורה: 01, קבר: 03.
הותיר: הורים, שתי אחיות ושני אחים

קורות חיים

מרדכי, בן חנה ומאיר, נולד ביום כ"ב בתשרי תש"י (15.10.1949), בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי "עין הכרם" ואחרי כן למד בבית-הספר התיכון המקצועי "אורט" במגמה של מכונאות-רכב. מרדכי, שנקרא בפי הכל מוטי, גדל וחונך בעיר ירושלים, כשהוא סופג גם את האווירה המיוחדת של העיר וגם את האהבה הרבה והטיפול המסור של הוריו. לאחר שסיים את לימודיו הצטרף לאביו ועבד כמנופאי בחברת "האחים אוחנה". הוא אהב את עבודתו, גילה מיומנות רבה והיה איש מקצוע מעולה.

מרדכי גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1967 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השלים קורסים של איש צוות-טנק ונשלח לשרת בחטיבת שריון 7. אחרי תקופת שירות נשלח לקורס מפקדי טנקים. בזכות הצלחתו הרבה בקורס נבחר לשמש כמדריך בבית-הספר לשריון, למרות שביקש לשוב ולשרת ביחידתו הקודמת. מוטי היה מפקד מצוין ומדריך מעולה. הוא גילה בקיאות רבה בחומר הנלמד בבית-הספר והצליח להקנות מהידע הרב שרכש לחניכיו בקורסים למפקדי טנקים. הוא היה בעל כושר מנהיגות, יכולת ארגון ויזמה והיה מדריך אחראי ומסור, אהוד על חניכיו ומקובל על מפקדיו.

בתחילת נובמבר 1970 שוחרר מוטי משירות סדיר והוצב ליחידת מילואים של חיל השריון. אחרי השחרור המשיך לעבוד כמנופאי ויחד עם זאת, החליט כי עליו להשלים את השכלתו והחל ללמוד בבית-הספר התיכון "מכלל", כשמגמתו - להשלים את בחינות הבגרות. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נקרא ליחידתו והשתתף בקרבות הבלימה וההבקעה מול האויב המצרי.

ביום י"ב בתשרי תשל"ד (8.10.1973) השתתף הגדוד שלו בקרב הקשה והמר לפריצת הדרך לעבר גשר הפירדאן. בקרב זה נפגע מוטי ונהרג.

הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ושני אחים.

לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל- ראשון.

בניית אתרים: