תפריט נגישות

טוראי חיים אוחנה ז"ל

חיים אוחנה
בן 22 בנפלו
בן חנה ומקס
נולד במרוקו
בא' באייר תש"ה, 14/4/1945
התגורר בדימונה
התגייס ב-מאי 1963
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 14, גד' 79
נפל בקרב
בכ"ו באייר תשכ"ז, 5/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: אל ג'ירדי
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: דימונה
חלקה: א, שורה: 1, קבר: 1.
הותיר: אם, אישה ושלושה ילדים

קורות חיים

חיים אוחנה נולד ביום א' באייר תש"ה (14.4.1945) בעיר רבט אשר במרוקו לאביו מקס ואמו חנה. בגיל חמש בערך נתיתם מאביו, אך זה לא הפריע לו בלימודים, הוא סיים אותם בביה"ס של "כל ישראל חברים"; ולמד גם בבי"ס צרפתי.

בשנת 1961 עלה לארץ עם אמו ועם שאר בני המשפחה. הם התישבו בדימונה וחיים נכנס מיד בעול פרנסת המשפחה. למד את מקצוע הסלילה ב"סיבי דימונה". המשיך ללימוד במרכז הנוער שם וכתחביב התעסק בצילום. היה ממיסדי סניף "מכבי" במקום והשתתף בו ככדורגלן בפעילות רבה.

הקים קן משפחה ונולדו לו שני בנים תאומים ובת. חביב על הבריות היה. נעים בשיחה ובמגעו עם הסובבים אותו.

במאי 1963 גויס לצה"ל ונתן את שירותו הסדיר. בזמן הכוננות לפני מלחמת ששת הימים, נקרא לשרות. חיים צרר את חפציו האישיים, נשק לאשתו ולילדיו והלך. במכתבו האחרון לאשתו, כתב בין השאר: "אני מצפה ליום בו אשוב הביתה, אליך אהובתי ואל ילדינו החמודים. שמרי עליהם ועל עצמך".

חיים לא זכה לשוב.

ביום כ"ו באייר תשכ"ז (5.6.1967) הוא היום הראשון לקרבות, נפל בקרב שנערך באל ג'ירדי שבסיני, ואין ניחומים למשפחתו הצעירה שכה אהב.

הניח אישה ושלושה ילדים.

הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חרום בבארי ולאחר זמן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות שבדימונה. בחוברת "לזכרם" שבהוצאת עיריית דימונה הונצח שמו ב"מכבים", בטאון הסתדרות מכבי ישראל, שהוקדש למלחמת ששת הימים, הועלה זכרו.

בניית אתרים: