תפריט נגישות

טוראי יורם אבולניק ז"ל

יורם אבולניק
בן 20 בנפלו
בן חוה ואברהם
נולד ברמת הכובש
בי"ג באב תש"ז, 30/7/1947
התגורר בקיבוץ עינת
התגייס ב-אוגוסט 1966
שרת בחיל השריון
יחידה: פלס"ר 643
נפל בקרב
בכ"ו באייר תשכ"ז, 5/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: אל ג'ירדי
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: קיבוץ עינת

קורות חיים

יורם אבולניק בן אברהם וחוה, נולד ביום י"ג באב תש"ז (30.7.1947) בקיבוץ רמת הכובש. בשנת 1953 עבר עם הוריו לקיבוץ עינת ושם סיים את לימודיו היסודיים והתיכוניים. היה נער שקט, צנוע, ועליז. אהב מוסיקה, פרחים ובעלי חיים. בחברת הילדים בני גילו הצטיין בטוב-לבו, בסבלנותו ובנכונותו לעזור לזולת. השתייך לתנועת "הנוער העובד והלומד". היה פעיל בשטח הספורט והראה עניין בטיולים הקשורים בהכרת הסביבה ונוף-הארץ.

באוגוסט 1966 גויס לצה"ל וכעבור אחד עשרה חודש בערך חויל לפי בקשתו ליחידת סיור בשריון. ימי הכוננות של מלחמת ששת הימים הגיעו ויורם יצא עם יחידתו לחזית הדרום. השתתף במערכה על כיבוש רפיח והמשיך לנוע בקרבות תוך אבידות ליחידתו לעבר צומת שיך-זוויד עד למוצב אל-ג'רדי אשר בסיני ושם נפגע הג'יפ שבו נסע על ידי פגז ישיר של האויב - והוא ושני חבריו לקרב נהרגו בו במקום; היה זה ביום הראשון לקרבות, הוא כ"ו באייר תשכ"ז (5.6.1967). הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי והועבר לאחר זמן למנוחת עולמים בבית הקברות שליד קיבוץ עינת.

חוברת לזכרו הופיעה בהוצאת קיבוץ עינת ביום השנה לנפלו. "עלי עינת", עלון המשק, הוקדש לזכרו. בספר "סיירת השריון" הועלה זכרו. גם בקובץ "בדרכם", לזכר חברי איחוד הקבוצות והקיבוצים הועלה זכרו ופורסם מעזבונו.

בניית אתרים: