תפריט נגישות

רב"ט יעקב אבוטבול ז"ל

יעקב אבוטבול
בן 34 בנפלו
בן מזל ודוד
נולד במרוקו
בתשרי ת"ש, 9/1939
התגייס ב-נובמבר 1957
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 217 , גד' 113
נפל בקרב
בכ"ב בתשרי תשל"ד, 18/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: אבו סולטאן
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ה, חלקה: 3, שורה: 02, קבר: 02.
הותיר: אישה ושלושה ילדים

קורות חיים

יעקב, בן מזל ז"ל ודוד, נולד בתשרי ת"ש (ספטמבר 1939) בקזבלנקה שבמרוקו, למד ב"אוצר התורה" שבעיר מולדתו ועלה לארץ עם משפחתו בשנת תשכ"ו (1956). אחרי שעלה ארצה, למד יעקב את מקצוע הדפוס, אך נטש מקצוע זה. יעקב היה חובב ספורט והקדיש את רוב שעות הפנאי שלו למשחק הכדורגל. מגיל צעיר היה חבר בארגוני ספורט והשתתף במפעלי ספורט בקרית-גת. כן נמנה עם חברי הנהלת קבוצת הכדורגל "מכבי קרית-גת". יעקב תרם רבות לארגונה ולאימונה של קבוצת כדורגל זו בעירו, והקדיש מחשבה וזמן רב למתן עזרה לשחקני הקבוצה. אחרי שנפל בקרב, כתב אחד מקרובי משפחתו, כי קבוצת הכדורגל שלו בקרית-גת נותרה "כאנייה ללא קברניט".

יעקב גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1957 ושירת כחבלן בגדוד חרמ"ש. אחרי הטירונות השתלם בקורסים לרובאי חרמ"ש, למקלענים ולחבלנים. אחרי ששוחרר משירות-סדיר עבד שנים אחדות בבנין והיה לעצמאי. לפני שנשא אישה והקים לו בית משלו הרבה לעזור להוריו בכלכלת המשפחה. בתקופות שירות- המילואים הרבות, שעשה אחרי שחרורו, מילא יעקב תפקידים של חבלן, מקלען ולוחם חרמ"ש. ביום הכיפורים נקרא יעקב לשירות מילואים פעיל ונשלח עם יחידתו לחזית הדרום. תחילה לחם בקרב על גבעת "חמוטל", ואחרי-כן השתתף בקרבות אחרים בגזרת תעלת סואץ.

ביום כ"ב בתשרי תשל"ד (18.10.1973) נהרג יעקב מפגיעת צלף מצרי באזור מחנות אבו-סולטאן והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו, כי יעקב היה לוחם אמיץ, שביצע את המשימות הקרביות שהוטלו עליו בחירוף נפש ובהקרבה והיה אהוד על חבריו ועל מפקדיו.

הוריו תרמו לזכרו של יעקב מנורה לבית-הכנסת בקרית-גת.

בניית אתרים: