תפריט נגישות

סגן חיים איזי אידזיקובסקי ז"ל

חיים אידזיקובסקי
בן 20 בנפלו
בן לאה ומרדכי
נולד בפולין
בב' בניסן תשי"ג, 18/3/1953
התגייס ב-6.8.1971
שרת בחיל השריון
יחידה: מפח"ט 14
נפל בקרב
בי"א בתשרי תשל"ד, 7/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: רכס נוזל
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: רמלה
חלקה: ב, שורה: 3, קבר: 3.
הותיר: אם ושני אחים
בעל צל"ש אלוף הפיקוד

קורות חיים

חיים, בן לאה ומרדכי, נולד ביום ב' בניסן תשי"ג (18.3.1953) בולוצלבק שבפולין ועלה ארצה עם משפחתו במאי 1957. הוא למד בבית-הספר "אריאל" ברמלה ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית הספר התיכון "בויאר" בירושלים, במגמה הריאלית. חיים היה תלמיד חרוץ ושקדן שהצטיין ביחסו הרציני ללימודים. הוא הרבה לקרוא והתעמק בלימודיו והיה אהוב על מוריו ועל חבריו.

משסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי התנדב לשרת במגן דוד אדום. לאחר שהשתלם בקורס לעזרה ראשונה, סייע בעבודה בתחנת מגן דוד אדום ברמלה (ואחרי כן בירושלים) בכל שעה פנויה שהייתה לו וביחוד בחופשותיו. האהבה לזולת והרצון לעזור לבריות היו טבועים בנפשו, שכן היה טוב לב והתברך בסבלנות רבה. הוא היה בחור ישר ובעל מצפון, חבר טוב לידידיו ובן נאמן ומסור להוריו.

חיים גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1971 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס לנהגי טנקים, בקורס לתותחני טנקים ובקורס למש"קי טנקים. אחרי שהשתלם בקורס לקציני אג"ם ובקורס לקציני שריון, נתמנה למפקד מחלקת טנקים. הוא היה מפקד אחראי ומסור לתפקידו. חייליו כבדוהו ואהבוהו על כי דאג לשלומם ולרווחתם וידע להקל עליהם את תנאי השדה הקשים. אמנם לא הקפיד על גינוני משמעת אך בכל הקשור במילוי התפקיד דרש ביצוע מדויק.

במלחמת יום הכיפורים לחם חיים בקרבות הבלימה נגד כוחות האויב שפרצו את קווי ההגנה של צה"ל. ביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973), בקרב כבד של שריון בשריון שהתחולל בגזרה המרכזית ליד רכס "נוזל", נפגע חיים מרסיס של פגז ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית העלמין ברמלה. השאיר אחריו אם ושני אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סגן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "חיים דבק במשימתו, תוך גילוי אומץ-לב והכרה בשליחות שמילא".

בניית אתרים: