תפריט נגישות

סגן שאול אפריק ז"ל

שאול אפריק
בן 20 בנפלו
בן עדינה ואברהם
נולד בבאר שבע
בכ"ט באב תשי"ג, 10/8/1953
התגייס ב-נובמבר 1971
שרת בחיל השריון
יחידה: בה"ד 11
נפל בקרב
בי"ח בתשרי תשל"ד, 14/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: מעוז מפרקת
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: באר שבע
חלקה: 3, שורה: 4, קבר: 10.
הותיר: הורים אח ואחות

קורות חיים

שאול, בן עדינה ואברהם, נולד ביום כ"ט באב תשי"ג (10.8.1953) בבאר-שבע ולמד בבית-הספר היסודי "בארי" ובבית-הספר התיכון-מקיף ג'. כן סיים את לימודיו בקונסרבטוריון למוסיקה בבאר-שבע. שאולי היה תלמיד חרוץ והצטיין במקצוע הספרות, וכבר בהיותו תלמיד בית-הספר העממי, היה עורך העלון הפנימי של בית-הספר. לצד הלימודים התמסר שאולי לנגינה בכינור. בתקופת בית-הספר התיכון למד גם בקונסרבטוריון למוסיקה. היה לו אוסף גדול של תקליטים וזמן רב היה מקדיש להאזנה למוסיקה החביבה עליו. שאולי הצטיין גם בספורט. הוא היה חבר בנבחרת הנוער לכדור-עף בבאר-שבע והשתתף בתחרויות רבות, שנערכו בין נבחרות הנוער ברחבי הארץ. הוא היה רציני מאוד בגישתו לחיים, בהקפדה רבה חילק את זמנו הפנוי בין עיסוקיו הרבים. הוא היה חברותי, בעל מזג נעים ונוח והצליח לקשור קשרי ידידות יפים עם גדולים ועם קטנים. הוא היה אדם חושב, שבעיות העולם העסיקוהו, ונהג לנהל שיחות ארוכות עם הוריו ועם אחיו הבוגרים בשאלות שהטרידוהו ובלבטים שהיו מנת חלקו.

שאול גויס לצה"ל בחודש נובמבר 1971 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות בהצטיינות, השתלם בקורס מ"כים שאף אותו סיים בהצטיינות. זמן קצר אחרי-כן השלים קורס-קצינים. הוא סיים את קורס הקצינים בציונים מעולים והוצב לאחת מן היחידות הנודעות בחיל השריון, לאחר שהומלץ להדריך בבית הספר לקצינים. בקרב מפקדיו וחבריו ליחידה נודע שאולי כקצין מעולה, ישר ומתיידד בקלות. הוא היה מסור מאוד לפקודיו ויחד עם זה הקפיד על ביצוע מדויק של המשימות שהטיל עליהם. פקודיו כיבדוהו וראו בו מפקד טוב וחבר נאמן. שאולי הירבה לבקר בבית בתקופת השירות בצה"ל, הוא שמר על קשר מכתבים עם משפחתו וחבריו ונהג לכתוב ולספר להם בגאווה על חייו בצבא. בערב יום-הכיפורים נקרא להתייצב ביחידתו. הוא ארז את חפציו, נפרד מבני משפחתו ויצא למלחמה. הוא השתתף בקרבות נגד המצרים בחזית סיני ונפל בקרב נגד חוליות קומנדו של המצרים ביום י"ח בתשרי תשל"ד (14.10.1973). הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בבאר-שבע. השאיר אחריו הורים אח ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סגן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שאול היה קצין טוב, יעיל ואחראי, ממושמע ואהוד. אחרי המלחמה, שעה שנפגשתי עם בני משפחתו, הבנתי איך גדל לנו דור כזה של נפילים".

הוריו של שאול הוציאו לאור חוברת לזכרו ובה דברים שכתבו עליו חבריו מתקופת בית-הספר ומתקופת השירות הצבאי.

בניית אתרים: