תפריט נגישות

רס"ן גד בר דוד ז"ל

גד בר דוד
בן 47 בנפלו
בן שרה ואליהו
נולד בכפר מסריק
בי"ח באייר ת"ש, 26/6/1940
שרת בחיל השריון
יחידה: מפח"ט 847
נפל בו' בחשוון תשמ"ח, 29/10/1987
מקום קבורה: קיבוץ כפר מסריק

קורות חיים

גדי נולד ב-26.6.40 בכפר מסריק להוריו שרה ולושקה.

שנות הילדות והנעורים עברו עליו בקיבוץ. הוא היה ילד ונער רגיש, עירני, כשרוני ומעורב בחיי החברה. בגמר בתי-הספר התגייס לחיל השריון ועבר את כל מסלול החיל, כולל קורס קצינים.

עם שובו לאחר השחרור מצה"ל לכפר-מסריק, היה גדי לאחד הצעירים הבולטים במקום. בצד עבודה אחראית ומסורה בענף הדיג, נשא גדי בתפקידים חברתיים וציבוריים רבים. בשנת 1964 נשא לאשה את אורנה ואימץ כבת את איריס. נולדו הבנות אלה ורוית. גדי ראה את עתידו כחבר קיבוץ, ויצא ללימודים בפקולטה לחקלאות ברחובות על-מנת לרכוש ידע והשכלה בתחומי החקלאות וכלכלת המשק.

עם שובו למשק ואחרי הלימודים נרתם ביתר שאת לפעילות המשקית והחברתית.

במלחמת יום הכיפורים נפצע גדי קשה בקרב הבלימה בחזית הסורית. מספר חודשים לאחר-מכן יצא עם משפחתו לשליחות חקלאית בלסוטו שבדרום אפריקה. במהלך שנות שהותו שם, השלים גדי את לימודיו לתואר שני ועבר סדרת טיפולים לתיקון נזקי הפציעה.

גדי והמשפחה חזרו ארצה בשנת 1977 ועברו להתגורר בקריות ולאחר מכן בחיפה. גדי עבד ככלכלן ב"אלסינט" ואח"כ כיועץ כלכלי בסוכנות להשקעות בהתיישבות.

בינואר 1984 התמוטט לפתע, שותק בחצי גופו ואיבד את כושר הדיבור. הוא נאבק בגבורה במגבלות הקשות של מצבו החדש והצליח להשתקם חלקית וליצור קשר חם וטוב עם הסובבים אותו.

ב- 1986 התגלה אצל גדי גידול ממאיר. הוא מת אחרי סבל רב ומאבק נואש לחייו ביום 29.10.87.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: