תפריט נגישות

סגן חיים איזי אידזיקובסקי ז"ל

מתוך ספר ההנצחה של בויאר

חיים איז'יקובסקי

נולד בב' בניסן תשי"ג, 18 במרץ 1953 בוולודלבק, פולין.
נפל בי"א בתשרי תשל"ד, 7 באוקטובר 1973 בסיני.
בוגר מחזור תשל"א.

חיים נולד בפולין להורים ניצולי שואה, שאיבדו את משפחותיהם בתקופת המלחמה. ב-1957 עלו הוריו לארץ, אתו ועם שני אחיו הבוגרים ממנו, והשתקעו ברמלה. האב חלה ומת בתקופת לימודיו בבית הספר היסודי "אריאל". האם התקשתה להתאושש ולהתמודד עם המצוקה. חיים ואחיו סייעו לה.
חיים היה תלמיד מצטיין וגילה כושר מנהיגות. ב"בויאר" השתדל להצליח בלימודים תוך התמודדות עם חסך, שהביא עמו מבית הספר היסודי. הוא היה פעיל בחברה, ותמיד היה חבר באחת הוועדות, שעסקו בנושאי תרבות וחברה. חיים שימש כאמרגן באירועים ודאג להשגת ציוד ולהפעלתו. היה מקובל בחברה, ושימש בורר בסיכסוכים. חיים התנדב ל"מגן דוד אדום" ובחופשות עבד כדי לסייע לפרנסת אימו.
הוא התגייס לשריון, סיים בהצלחה קורסים של נהגי טנקים ותותחנים וקורס מש"קים, נשלח לקורס קצינים, והשתלם בקורס קציני מודיעין. בתום הקורס התמנה מפקד מחלקת טנקים. הוא הקפיד על ביצועים מדוייקים, אך לא החמיר עם חייליו, והתעלם מגינוני משמעת. חיים היה אהוב על החיילים, שידעו, שמפקדם עושה הכל כדי להקל עליהם בתנאי השדה.
משפרצה מלחמת יום הכיפורים, נמצאה מחלקתו בגזרה המרכזית בסיני. חיים פקד על המחלקה, שיצאה נגד השריון המצרי. ביום השני של המלחמה נפגע מרסיס של פגז ונהרג.
לאחר מותו הוענק לו צל"ש אלוף "על גילוי מסירות ואחוות לוחמים", על שיצא לאתר טנק שנפגע בתוך שטח האויב.

בניית אתרים: