תפריט נגישות

סמל אהרון אהר'לה פרידמן ז"ל

אהרון פרידמן
בן 21 בנפלו
בן שולמית ואליעזר דוד
נולד בתל אביב
בכ"א בתמוז תשכ"ב, 23/7/1962
התגייס ב-אפריל 1981
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 460, גד' 532
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ג בתמוז תשמ"ג, 24/6/1983
מקום נפילה: שיזפון
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
חלקה: 16, שורה: 5, קבר: 15.
הותיר: הורים, אחות ושני אחים

קורות חיים

אהר'לה ז"ל נולד בכ"א בתמוז תשכ"ב, בן לשולה ודוד פרידמן שיבל"א, בעיר תל-אביב. בגיל רך עבר אהר'לה עם משפחתו לבני ברק, שם בילה את ילדותו. את לימודי בית הספר היסודי עשה אהר'לה בבי"ס ממ"ד "מעלות" ולאחר מכן בבי"ס "סגולה".

בשנת תשל"ו נסעה המשפחה לארה"ב, שם שהה אהר'לה כשנתיים, שבמהלכם למד בישיבת "חפץ חיים" בניו יורק. לאחר שנתיים החליט אהר'לה כי ברצונו לשוב לארץ, ואכן חזר לארץ לבדו וסיים את לימודי התיכון בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" בירושלים. אהר'לה, אשר חונך על ערכי "תורה ועבודה", היה פעיל בבני-עקיבא, בשבט "עמיחי" בבני-ברק.

לאחר סיום התיכון החל אהר'לה את לימודיו בישיבת ההסדר "הר עציון", באלון שבות שבגוש עציון, מתוך אמונה שבשילוב "ספרא וסייפא". לאחר תקופת הלימוד הראשונה, התגייס אהר'לה לצה"ל, לשירות בחיל השריון. לאחר תקופת השירות הראשונה, חזר אהר'לה לישיבה והעמיק בלימודו.

לצד לימודו הבלתי נלאה בישיבה, אהר'לה היה נחוש להתקדם בצבא. כחלק מתקופת השירות השניה, התנדב אהר'לה לקורס מפקדי טנקים, משם תכנן להמשיך לקורס קציני שריון. חלק מתקופת קורס מט"קים עשה אהר'לה בלבנון, כחלק ממערך שמירת גבול הצפון. זמן קצר לאחר שירד מלבנון, כשלכאורה יצא מאזור הסיכון, נגדע פתיל חייו הקצר של אהר'לה בתאונת אימונים במסגרת קורס מט"קים בשיזפון. היה זה בערב שבת, י"ג בתמוז תשמ"ג, שבוע לפני יום הולדתו ה- 21. כשבועיים לאחר נפילתו של אהר'לה, עם סיום קורס המט"קים, הוענק לו תואר "חניך מצטיין" בקורס, תואר שעליו הוחלט עוד טרם נפילתו.בתוך קומתו התמירה וגופו החזק של אהר"לה, שכנה נפש עדינה וטהורה. אהר'לה הירבה לכתוב, לצייר ולנגן בכינור, ובעיקר אהב לחייך ולהשרות רוגע בכל סביבה בה שהה. למרות מודעותו לכשרונותיו המיוחדים, לנוכחותו המרשימה ולהתייחסות אליו של הסובבים אותו, היה אהר'לה עניו וצנוע. תמיד המעיט בערך עצמו בפני אחרים והקדים רצונותיהם לרצונו. חיוכו התמידי של אהר'לה, טוב ליבו ואהבת הזולת שאותה הקרין בכל מאודו, ימשיכו ללוות אותנו, הכואבים את הסתלקותו.יהי זכרו ברוך

בניית אתרים: