תפריט נגישות

טוראי ארמונד פרץ ז"ל

ארמונד פרץ
בן 38 בנפלו
בן סעדה ואברהם
נולד במרוקו
בט"ז בטבת תש"ה, 1/1/1945
התגורר בנס ציונה
התגייס ב-מרץ 1965
שרת בחיל השריון
יחידה: ימ"מ חת"מ 875
נפל בפעילות מבצעית
בא' באלול תשמ"ג, 10/8/1983
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: ג'מהור
באזור לבנון
מקום קבורה: נס ציונה
הותיר: אם, אחות ושלושה אחים

קורות חיים

בן סעדה ואברהם, נולד בשנת 1945 במרוקו. בן 15 שנים עלה ארמונד עם הוריו לארץ, בשנת 1960, והמשפחה השתקעה ליד נס ציונה. ארמונד סיים שש שנות לימוד בבית-ספר יסודי במרוקו. בארץ הוא עבד בעבודות מזדמנות וביניהן - נגר במפעלי אריזה.

במרס 1965 הוא התגייס לצה"ל. ארמונד עבר אימוני טירונות, אך לא שירת בשירות חובה אלא במילואים. הוא הוצב ביחידת אספקה בחיל השריון. בתפקיד זה השתתף ארמונד במלחמת "ששת הימים", במלחמת "יום הכיפורים" וב"מלחמת שלום הגליל". ביום י' באלול תשמ"ג (10.8.1983) הוא שירת עם יחידתו במבואות ביירות, כאשר פרץ קרב ארטילרי בין כוחות דרוזים ובין כוחות נוצרים. מטח של טילי קטיושות נפל על מפקדת האוגדה, ששירת בה ארמונד.

חיילים אחדים נפגעו, ביניהם היה ארמונד. הוא מת מפצעיו, בהיותו בן 38 שנים. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית הקברות בנס-ציונה. ארמונד השאיר אחריו אם, אחות ושלושה אחים. שר הביטחון משה ארנס כתב עליו מכתב תנחומים למשפחתו: "טוראי ארמונד נתן את חייו למען מולדתו. הוא נפל בג'מהור שבביירות. הוא היה חייל מסור ויעיל חבר למופת". מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "ארמונד עבר עם שאר חילי הגדוד את מלחמת שלום הגליל בתנאים קשים, במארב אכזרי, על מנת להרחיק אויב מאזרחי ישראל בצפון הארץ. הוא ביצע את תפקידיו במסירות ובאחריות רבה ביותר. הוא היה חייל מסור, דייקן ואחראי. שימש מופת לחבריו בכושרו בביצוע כל התפקידים שהוטלו עליו, הן בשירות מילואים והן במלחמת שלום הגליל. חיילי הפלוגה יזכרו אותו כחייל לדוגמה, כאדם וכאזרח נאמן".

בניית אתרים: