תפריט נגישות

סגן שי נוסבוים ז"ל

שי נוסבוים
בן 20 בנפלו
בן עליזה ומשה
נולד בירושלים
בכ"ז באייר תשכ"ז, 6/6/1967
התגייס ב-אוגוסט 1985
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 7, גד' 75
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' בכסלו תשמ"ח, 23/11/1987
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: רחובות
הותיר: הורים,אח ואחות

קורות חיים

בן עליזה ומשה, נולד ביום כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967) - ביום שיחרור ירושלים, אשר זיכה אותו בשמו.

את לימודיו החל בבית הספר היסודי ע"ש "שפרינצק" ברחובות והמשיך בחטיבת הביניים ובמגמה הריאלית בבית הספר התיכון ע"ש קציר ברחובות.

במחצית אוגוסט 1985 גויס שי לשרות חובה בצה"ל. הוא שובץ לחיל השריון ועשה בו את המסלול החל מטירונות, מיקצועות, צמ"פ, קמ"ט וכלה בקורס קציני אגם וקציני שריון. גאה היה בהשתייכותו לחיל ועל הזכות שנפלה בחלקו לנהוג בטנק המרכבה.

ביום ג' בכסלו תשמ"ח (23.11.87) נפל שי בעת מילוי תפקידו.

במהלך תרגיל בניהול אש ברמת-הגולן, סטה הטנק עליו פיקד מנתיב הנסיעה והתהפך לתהום. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי ברחובות. הותיר אחריו הורים, אח - אסף, ואחות - רינת,בן עשרים היה בנופלו.

בקטע ממכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה - "...לא זכיתי להכיר את שי, אלא בשבועות האחרונים, עת חזר אלינו מקורס קציני שריון אותו סיים בהצלחה. שי, הפך עולמות על מנת לשוב לפלוגה בה גדל כחייל בה שרת כמפקד טנק וממנה יצא לקורס הקצינים.

מפקדי וחיילי הפלוגה הפצירו בי לעשות כל מאמץ על להסדיר את שיבוצו של שי ז"ל בפלוגה. נלחמתי ל שובו לפלוגה מתוך תקוה שהשתלבותו תחזק את הפלוגה. ואמנם תקותי זו התמלאה עד מהרה. שי, התגלה כבחור נמרץ ונחוש החלטה במעשיו גילה שאיפה ברורה לשלמות ופעל ללא לאות על מנת להשיגה. מפקדים וחיילים כיבדו את שי, ואהבוהו.

דוגמא מיוחדת של מפקד היודע לדרוש מחייליו, ובאותה עת להיות חבר נאמן. חוש הומור המיוחד שלו, שלא נדחק הצידה וגם ברגעים קשים. היה משהו במבטו חזק שקשה לשכוח, משהו מן הבטחון העצמי, היושר והמסירות ההופכים קצין למנהיג של ממש...".

בניית אתרים: