תפריט נגישות

סמל מאיר זאב מייק נדלר ז"ל

מאיר זאב נדלר
בן 19 בנפלו
בן יטה ויהושע-ברך
נולד בפנסילבניה
בח' בחשוון תשי"ז, 13/10/1956
התגייס ב-יולי 1974
שרת בחיל השריון, נח''ל
יחידה: גד' 7011, גד' 7011
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ז בכסלו תשל"ו, 20/11/1975
מקום נפילה: רמת מגשימים
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 4, שורה: 5, קבר: 9.
הותיר: הורים, אחות ואח

קורות חיים

בן יהושע-ברך ויטה. נולד ביום ח' חשון תשי"ז, 13.10.1956, בעיר פיטסבורג שבמדינת פנסילבניה, ארצות-הברית. לימודיו היו על טהרת בתי-ספר יהודיים. תחילה למד בבית-ספר "הלל" שבפיטסבורג, וכאשר עקרה משפחתו למיאמי המשיך ללמוד בבית-ספר יהודי בעיר.

מייק היה חבר בתנועת-הנוער הדתית "בני עקיבא". הוא הרבה לעסוק במשחקי ספורט שונים. כדור-בסיס, כדורגל, כדורסל ועוד. הצטיין בטניס שולחן והיה בין הטובים באתלטיקה. עם כל עיסוקיו מצא לו מייק פנאי לנגן בפסנתר והגיע לרמה טובה. אולם, מפאת לימודי הגמרא וכדי להעמיק את ידיעותיו ביהדות, ויתר על הנגינה. מייק היה חברותי, חביב ונערץ על חבריו הרבים.

בשנת תש"ל עלתה המשפחה לארץ והתיישבה בירושלים. מייק המשיך ללמוד בבתי-ספר דתיים. הוא למד בבית-המדרש למורים ע"ש ליפשיץ שבבית-וגן וסיים את לימודיו התיכוניים בישיבה התיכונית "נתיב מאיר". בתחילה התקשה בלימודים, בשל אי-ידיעה מספקת בשפה העברית, אך לבסוף שלט בשפה ועמד בבחינות-הבגרות בהצלחה. יושרו הקיצוני, חוש הכבוד העצמי ואמירת האמת באו לגילוי גם בלימודיו. אורח הלימוד בישיבה מצא מאוד חן בעיניו, והוא החליט לשלב אורח-לימוד זה עם שירותו הצבאי.

מאיר-זאב גויס לצה"ל בסוף יולי 1974 והוצב לנח"ל המשוריין. את הטירונות סיים כחניך מצטיין והוצב יחד עם חברו הטוב, לישיבת ההסדר בגולן. את לימודיו שילב באימונים ובשירות מבצעי. הוא סיים בהצלחה בזה אחר זה, קורס-תותחנים, קורס מפקדי-טנקים וקורס מש"קי טנקים, והוענקה לו דרגת סמל. בהערכת מפקדו הישיר נאמר: "שימש בתפקידו כמפקד טנק. מילא את תפקידו במהירות וביעילות לשביעות-רצונם של מפקדיו. היה ממושמע ועזר לחבריו כל-עת שנדרש לעשות כן". לאחר הקורס יצא לשל"ת, להמשך לימודיו בישיבה.

ביום י"ז כסליו תשל"ו 20.11.1975 נפל מאיר-זאב בעת התקפת מחבלים ברמת הגולן. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים, אחות ואח.

בניית אתרים: