תפריט נגישות

סמ"ר אלון ענוים ז"ל

אלון ענוים
בן 29 בנפלו
בן חביבה ושלמה
נולד בארבל
בי' באלול תשי"ג, 21/8/1953
התגורר בארבל
התגייס ב-2.2.1972
שרת בחיל השריון
יחידה: יחמ"נ 5853
נפל בפעילות מבצעית
בב' בתמוז תשמ"ב, 23/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: גזרה מזרחית
באזור לבנון
מקום קבורה: ארבל
הותיר: אישה ושני ילדים, הורים וארבעה אחים ואחיות

קורות חיים

בן חביבה ושלמה, נולד ביום י' באלול תשי"ג (21.8.1953) במושב ארבל שבגליל התחתון והוא בן שני למשפחת ענוים, שנמנית עם מייסדי היישוב. אלון גדל בתנאים הקשים שהיו מנת חלקם של תושבי המדינה בראשית דרכה ובהתיישבות החדשה בפרט. את לימודיו היסודיים עשה בבית-הספר "הקוצר" בכפר חטים. בבית הספר "כדורי" הוא למד את לימודיו התיכוניים. אלון היה חניך בתנועת "הנוער העובד" ואהב לקרוא ולטייל בארץ.

כשהתגייס לצה"ל התקבל לסיירת שריון והשתתף במלחמת יום הכיפורים. הוא נלחם משני צידי תעלת סואץ ונחלץ מהמלחמה בפצעים קלים. משסיים את שירותו, חזר למושב לחיי חקלאות. בהתחלה הוא עבד במחלבה השיתופית ואחר-כך הקים משפחה ומשק חקלאי וגידל בו פרחים ומטעים. לאלון ולאישתו נחמה נולדו שני ילדים.

כאשר נקרא למלחמת לבנון, היה ביתו בשלבי בנייה והוא לא זכה להשלימו. הסיור שהשתתף בו אלון לפני יציאתו הראשונה לחופשה, עלה על מוקש. שניים מחבריו נהרגו במקום. אלון נפצע קשה ונפטר כעבור כמה שעות, ביום ב' תמוז תשמ"ב (24.6.1982). מפקדו גד ערן ניכווה כולו ונפטר מקץ שבועיים. בן 29 היה. מפקדו כתב למשפחתו: "אלון היה חייל טוב ומסור ואהוב על חבריו ומפקדיו. הוא מילא את תפקידו בנחישות".

אנשי היחידה בסיוע המשפחות השכולות וגורמים נוספים הקימו אתר לזכרם ביערות אשתאול, "אתר הארבעה", ובו פינת-חמד ומצבת זיכרון על שם ארבעת הנופלים. אחד מידידי המשפחה קרא לנכדו בשם אלון, לזכרו. אלון הובא למנוחות במושב ארבל. הוא הניח אישה ושני ילדים, הורים וארבעה אחים ואחיות.

בניית אתרים: