תפריט נגישות

רב"ט אילן חזיזה ז"ל

אילן חזיזה
בן 19 בנפלו
בן שושנה ושמואל
נולד ברעננה
בכ"ג בתשרי תשכ"ח, 27/10/1967
התגורר ברעננה
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 188, גד' 53
נפל בפעילות מבצעית
בי"ב בניסן תשמ"ז, 10/4/1987
מקום נפילה: דהר א-סדרי
מקום קבורה: רעננה
הותיר: הורים, אחות ואח

קורות חיים

בן שושנה ושמואל. נולד ביום כ"ג תשרי תשכ"ח 27.10.1967 ברעננה. התחיל את לימודיו בבית הספר היסודי 'מגד', והמשיך בחטיבת הבניים ובתיכון העיוני 'אוסטרובסקי' במגמה, החברתית, אילן נודע כבעל אופי לוחם בכל מה שקשור בהישגים בלימודים , הוא התמיד וזכה לראות הצלחות. עם חבריו היה פתוח ומשוחרר. אך יחד עם זאת עשה כל דבר בשיקול דעת ומתוך אמונה רבה. אילן היה ספורטאי מצטיין ובעל מרץ בלתי רגיל, תמיד בתנועה ובעשייה. המוסיקה היתה אהבתו הגדולה. היא מילאה אותו והוא הקדיש לה את מרצו וזמנו. חבריו אומרים שהיה צוחק וחי כל הזמן. היה לו טייפ צמוד על הכתף ומוסיקה בראש. באוזניים וברגליים. בין סיום התיכון לבין הגיוס עבד במפעל שבו עבד אביו, והצטיין בדייקנות, ביעילות ובריכוז שאיפיינו אותו תמיד. אילן לא חשף מעולם את חולשותיו, הוא הקרין חום, אופטמיות, הרבה שמחה ואור.

בתחילה חודש פברואר 1986 גוייס אילן לצה"ל ושובץ בחיל השריון. תחילה לא אהב את היותו שריונר, אך עם הזמן התחיל לאהוב את הטנק ואת החברים שאיתו. הוא תכנן לצאת לקורס מטק"ים ולקורס קצינים. בראשית אפריל יצא אילן לחופשה רגילה, אך נקרא לחזור באמצע החופשה, עקב פעילות מבצעית בלבנון.

ביום י"ב ניסן תשמ"ז 10.4.1987 נפל אילן בעת מילוי תפקידו, בהיתקלות הטנק שבו נהג במארב מחבלים , והובא למנוחות בבית הקברות ברעננה. השאיר אחריו הורים, אחות - איריס ואח - תמיר.

במכתב תנחומים למשפחה, השכולה, כתב מפקד היחידה: " אילן היה חייל ממושמע , תרם לזולת , והשרה אווירה טובה בקרב חבריו. הוא הרבה לסייע בעבודות הגדוד".

שר הביטחון כתב: " חייל מצויין ואהוב על כל מי שהכירו ".

תנועת הסטודנטים היהודיים ברומא נטעה עץ לזכרו. הוריו ויחידתו תרמו על השמו ספרית תורנית לבית הכנסת ברעננה.

מתוך השיר "זכרוני " שכתבה אימו שבועיים לאחר נפילתו: "כשאופק יאדים באודם הערביים / וצל דמדומים ירד, זכרוני/ זכרו אחי השריונים את החוויות/ שחווינו ביחד. / את רעם הצחוק שהתגלגל ממרומי הרמה / זכרו ימים קשים שעברנו ביחד / כי רעות שכזאת לעולם לא תשכח".

בניית אתרים: