תפריט נגישות

סמ"ר יגאל אגייב ז"ל

יגאל אגייב
בן 21 בנפלו
בן לילי ומשה
נולד בתל אביב
בז' בכסלו תשי"ג, 25/11/1952
התגורר בחולון
התגייס ב-16.2.1971
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 14, גד' 79
נפל בקרב
בי"ט בתשרי תשל"ד, 15/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: החווה הסינית
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: חולון
הותיר: הורים ואחות

קורות חיים

יגאל, בן לילי ומשה, נולד ביום ז' בכסלו תשי"ג (25.11.1952) בתל-אביב. הוא למד בבית-הספר היסודי "גורדון" בחולון, המשיך את לימודיו התיכוניים בבית-הספר התיכון "סוקולוב לאור" ביפו וסיים לימודים אקסטרניים בבית-הספר התיכון "רון" בתל-אביב.

יגאל היה פעיל בגדנ"ע ביחוד בתחום הקליעה למטרה והשתתף בתחרויות קליעה רבות ברובה אויר. מלבד ספורט הקליעה היו לו תחביבים אחרים והעיקרי בהם היה דייג וצלילה בים. הוא היה נער ביישן במקצת וצנוע, אך כשרוני ביותר. טוב לב היה וחביב, בן מסור להוריו ואהוב על חבריו.

יגאל גויס לצה"ל במחצית פברואר 1971 והוצב לחיל השריון. לאחר הטירונות סיים בהצלחה, בזה אחר זה, קורסים במקצועות הטנק: נהגות, תותחנות, קורס מפקדי טנקים ולבסוף שירת כסמל מבצעים בבית-הספר לשריון. לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים עבר בהצלחה מבדקי קצונה. מפקדיו העריכוהו כ"דבק בתפקידו תוך גילוי אומץ-לב. חייל מסור ונאמן, אהוב על כל מי שהכירו".

במלחמת יום הכיפורים לחם יגאל בחזית סיני, בקרבות הבלימה הקשים וביום י"ט בתשרי תשל"ד (15.10.1973), נפל סמל יגאל בקרב הפריצה אצל "החווה הסינית".

הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחולון. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "הכרתי את יגאל כחייל הדבק במשימה וממלא אותה לשביעת רצון מפקדיו. בשעות הספורות שהוקדשו להתארגנות, ראיתיו מתרוצץ בין הטנקים ומעדכן את המפות של מפקדי הטנקים. בקרב הפריצה עמד יגאל ז"ל ליד המקלע השמאלי בנגמ"ש והשיב אש תוך אומץ-לב. במהלך הקרב דבק בתפקידו, תוך גילוי אומץ והכרה בשליחות אותה מילא".

בניית אתרים: