תפריט נגישות

רס"ל יהודה כהן ז"ל

יהודה כהן
בן 27 בנפלו
בן לאה ואברהם
נולד באלג'יריה
בט"ז באדר תש"ז, 8/3/1947
התגייס ב-אוגוסט 1965
שרת בחיל המודיעין, חיל השריון
יחידה: צנזורה, צנזורה
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ז באב תשל"ד, 4/8/1974
מקום נפילה: סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 4, שורה: 03, קבר: 01.
הותיר: אישה, בן ובת, הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

בן אברהם (הכהן) ולאה. נולד ביום ט"ז באדר תש"ז (8.3.1947) באלג'יר. עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1947. למד בבית-הספר היסודי-דתי 'בית יעקב' שבירושלים. אחרי-כן המשיך את לימודיו בישיבה בחדרה וסיים את לימודיו, במסגרת לימודי-ערב, בבית-הספר התיכון 'גבע'. בעת לימודיו בבית-הספר התיכון עבד יהודה לפרנסתו, כפקיד במקומות שונים.

יהודה גויס לצה"ל באוגוסט 1965 והושם לחיל-המודיעין. לאחר הטירונות השתלם בקורסים מקצועיים שונים והוצב ליחידה של חיל-המודיעין בדרום הארץ. במלחמת ששת הימים נטל חלק בקרבות על הר-הצופים.

עם תום שירותו הסדיר התנדב יהודה לצבא-הקבע, לשלוש שנים נוספות. הוא התקדם במהירות רבה בדירוג המקצועי ובסולם-הדרגות וזכה למלוא-ההערכה של מפקדיו.

מספר מפקדו: "יהודה שירת ביחידתי - יחידת שריון - בתפקיד של סמל-מודיעין. אף על פי שבמשך שירותו בא במגע עם מספר מועט של אנשים, התבלט ביחידה והיה מוכר לרבים. הוא היה ממושמע, שקט, מסביר פנים לכל חייל, מסור לעבודתו ונכון לכל מאמץ. בשאיפתו לעזור לכל אחד היה אהוד ואהוב על כל חבריו ליחידה. את עבודתו ואת תפקידיו השונים ביצע למופת".

בשנת 1969 נשא יהודה לאישה את אניטה. הם עברו לקרית-יובל שבירושלים ובנו שם את ביתם. מדי-שנה נקרא יהודה לתקופות של שירות-מילואים פעיל והוא אף נטל חלק במלחמת יום הכיפורים.?ביום ט"ז במנחם-אב תשל"ד (4.8.1974) נפל יהודה בעת מילוי תפקידו בסיני. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו אישה, בן ובת, הורים, אחים ואחיות.

משפחתו תרמה ספרי-קודש לבית-הכנסת וסייעה בהקמת היכל-קודש לספר-תורה לזכרו של יהודה.

בניית אתרים: