תפריט נגישות

סמ"ר ולדימיר (ולד) סימיונוביץ ז"ל

ולדימיר סימיונוביץ
בן 21 בנפלו
בן גלי וברנרד
נולד ברומניה
בי"ט באלול תשט"ז, 26/8/1956
התגורר בשפיים
התגייס ב-פברואר 1976
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 429
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' בטבת תשל"ח, 13/12/1977
מקום נפילה: מצרים - סיני
מקום קבורה: קיבוץ שפיים
הותיר: הורים ואחות

קורות חיים

ולדימיר בן ברנרד וגלי, נולד ביום י"ט באלול תשט"ז (26.8.1956) ברומניה. עלה ארצה כנער בודד, כבן 17, לאחר שמשפחתו שהתפרקה עזבה את רומניה. אמו עברה לשטרסבורג בצרפת וולדימיר שלא מצא את מקומו שם החליט לעלות כשסיים את כתה י"א.

בראשית ימיו בארץ שהה בגבע, אח"כ עבר לקיבוץ העוגן, שם למד עברית באולפן. בהמשך הגיע כמתנדב לקיבוץ שפיים ועבד בצוות האבוקדו. כאן סיים את לימודיו התיכוניים והשלים את בחינות הבגרות. ולדימיר התבלט במיוחד ביחסו הרציני לעבודה ובהיותו איש רעים שהתחבב על הרבה חברים.

גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1976 מתוך שאיפה להגיע לחיל קרבי ובחר בשיריון, עליו ספרו לו רבות צעירי צוות האבוקדו בשפיים, בוגרי מלחמת יום הכיפורים. בתחילה למד בקורס לעברית, במסגרת צבאית. אך שם נתקל ברבים שלא היו לרוחו כיוון ששאפו להגיע לשרות בעורף. אח"כ עבר טירונות שריון, היה לו קשה אך מעולם לא התלונן, הכל ספג ברוח טובה, ואף הצליח להיות חיל מצטיין. אח"כ הגיע לסיני, שם הצליח לשמור על קשר עם חברים רבים מהקיבוץ ע"י ביקורים בחופשות ועם חברים מחו"ל באמצעות התכתבות ענפה.

הוא שאף לשלמות בשרות הצבאי, ויתר על ביקור הורים בחו"ל כדי לסיים קורס מפקדי טנקים עם מחזורו. בזכות מאמציו סיים בהצלחה רבה את הקורס והיה גאה בכך. אחרי מאבק נגד הצבתו בתפקיד הדרכה או באחת המפקדות, זכה להיות מוצב כמפקד קרבי באחת הפלוגות. ולדימיר היה מפקד אהוב על חייליו, חבר ורע להם.

ביום ג' בטבת תשל"ח (13.12.1977) נפל בעת מילוי תפקידו, בתאונת אימונים, כמפקד טנק של צוות חדש. לפי דברי אחותו שבקרה אותו בארץ, ולד הראה לה את קברי חללי מערכות ישראל בשפיים ורמז לה כי אם יקרה אסון - זהו מקומו. הובא למנוחת-עולמים בבית העלמין שבקיבוץ שפיים ב-15.12.1977. השאיר אחריו אב אם ואחות.

במכתב תנחומים להורים השכולים כתב מפקד היחידה: "וולדימיר נמנה על השורה הראשונה של המפקדים ביחידה. מבחירי הלוחמים היה, אהוד על כולם, על חבריו המפקדים ועל פקודיו החיילים כאחד. חייל ומפקד למופת שהגשים חלום אבות ובא להתיישב במדינת ישראל ולשרת בצבאה. מי יתן וירבו כמותו בצבאנו".

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: