תפריט נגישות

טוראי שמואל יונג ז"ל

שמואל יונג
בן 19 בנפלו
בן מינה ויהושע
נולד ביפו
בכ"ג בחשוון תש"י, 15/11/1949
התגורר בקרית מוצקין
התגייס ב-נובמבר 1967
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 500, גד' 195
נפל בקרב
בד' בחשוון תשכ"ט, 26/10/1968
מקום נפילה: פורט תאופיק
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: חיפה
הותיר: הורים, אח ושתי אחיות

קורות חיים

בן יהושע ומינה. נולד ביום כ"ג במרחשון תש"י (15.11.1949) ביפו. בשנה אשר בה נולד הגיעו הוריו לארץ מגרמניה והם משרידי שארית הפליטה. הוא התחיל ללמוד בבית-הספר הדתי אשר בקרית-מוצקין. אחרי שסיים את לימודיו היסודיים, למד בבית-ספר תיכון לשם השתלמות מקצועית בקרית-חיים.

הוא ספג אל קרבו את רוח האהבה לעם ולמולדת וכאשר גויס בנובמבר 1967 יצא ליחידה קרבית - לחיל-השריון, אשר אליו הצטרף במלוא התלהבות-הנעורים שבו, כי את רוחו העשויה לבלי חת רכש בביתו וברוח זו גידלוהו הוריו. הוא לא חיפש נוחות בחייו הצבאיים; העיקר היה השירות - ובקווים הקדמיים דווקא. הוא רצה להעניק למולדת את כל מה שיש לו - ואמנם כך היה בסוף!

זמן רב עשה על גדות תעלת סואץ וחבריו מספרים שמעולם לא שמעו מפיו תלונה כלשהי על הקשיים שבאיזור. לפי מה שהם סיפרו היה מתנדב תמיד לכל משימה גם אם היא כרוכה בסכנה. את מקום שירותו שמר בסוד מהוריו אף כי היה מסור להם ובכל מכתב שלו היה נוהג להרגיע אותם ולהסיר כל דאגה מלבם. בשל תכונותיו הנעלות -יושרו, טוב-לבו, נכונותו לעזור לזולתו וענוותנותו - זכה לאהבה ולהערצה רבה.

מפקד-יחידתו במכתב-תנחומיו להוריו כתב בין השאר: "לעתים קרובות הצליח להניע אחרים לעשות דברים שהוא עצמו רצה בהם ושניראו לו חשובים כדי להילחם להשגתם. אני כמפקדו נזקקתי לא פעם לאמץ את מלוא כוח-השכנוע כדי לצנן את ההתלהבות הרבה שאליה היה נתפש עם כל מאורע חדש... שמואל ביצע את המוטל עליו עד תום ולא חשוב במה היה המדובר. זכורה לי באופן מיוחד שיחה אחת שבה העלה שמואל בעיה שהעסיקה אותו לא מעט ושגרמה לו להתלבטויות רבות. הוא פסח על שני הסעיפים - מצד אחד אהבתו להוריו ולמשפחתו ומצד שני רצונו להמשיך להיות שייך למחלקתו, שהסכנה היא חלק ממנה. שמואל לא פתר את הבעיה והמשיך בדרך בה התחיל כשמדי פעם קלטנו מדבריו דאגה למשפחה ובמיוחד לאמא אשר בבית".

ביום ד' במר-חשון תשכ"ט (26.10.1968), בעוד הוא בשירות-חובה, נפל באיזור פורט-תאופיק בעת קרב. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

בבית-הספר הדתי בקרית-מוצקין הוקמה ספרייה על שמו.

בניית אתרים: