תפריט נגישות

טוראי יצחק הנס זליגמן ז"ל

יצחק זליגמן
בן 22 בנפלו
בן אנה וארתור
נולד בגרמניה
בו' באלול תרפ"ו, 16/8/1926
שרת בחטיבת אלכסנדרוני (חי"ש)
יחידה: חט' 7
נפל בקרב
בכ"ב באייר תש"ח, 31/5/1948
במלחמת העצמאות
מקום נפילה: משטרת לטרון
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 1, קבר: 90.
קבר אחים לנופלים בלטרון

קורות חיים

בן אנה וארתור, נולד ביום י"ח באב תרפ"ז (16.8.1927) בעיר דירדורף, מחוז וסטרוואלד, גרמניה. למד בבית-ספר עממי ומגיל צעיר התחנך ברוח הציונות. הוריו, אשר היו בעלי-אחוזה, נטעו בו את האהבה לאדמה ולחי. בשנת 1937 עלו הוריו ארצה והתיישבו בהדר רמתיים, שם טיפח יצחק את משק אביו וכל מעייניו היו בעבודה. בימי מלחמת-העולם השנייה הצטרף לשירות החי"ש ברמתיים ובלילות היה מאמן ומדריך אחרים.

ללא ידיעת הוריו התגייס לבריגדה היהודית, עבר ארצות רבות ממצרים ועד בלגיה וכנהג עסוק היה בהעברת פליטי השואה אל נמלי ההפלגה ורב היה סיפוקו מעבודתו זו.

משחזר לארץ הוסיף להקדיש את זמנו למשק. חלומו היה לעשות את המשק "לגדול וליפה במשקי השרון". ואמנם עשה לא מעט לשם כך, אלא שצורכי השעה תבעו ממנו לאמן את תושבי הדר והוא מילא תפקידו בהצלחה ובאמונה.

בפרוץ מלחמת-העצמאות יצא למערכה, שירת בחטיבת "אלכסנדרוני", השתתף בקרבות בסביבת מגדיאל ונפל בקרב ביום כ"ב באייר תש"ח (31.5.1948), בעת מבצע "בן-נון ב'", בהתקפה על מתחם האויב בלטרון, בניסיון לפרוץ את הדרך לירושלים.ביום כ"ה בחשוון תש"י (17.11.1949) הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר- הרצל בירושלים.

בניית אתרים: