תפריט נגישות

סמל שמואל אליעזר גלס ז"ל

שמואל גלס
בן 28 בנפלו
בן סילקא ויהודה
נולד בהזורעים
בז' באדר תש"ה, 20/2/1945
התגורר בבת ים
התגייס ב-9.8.1964
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 459, גד' 113
נפל בקרב
בה' בחשוון תשל"ד, 31/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: תעלת סואץ
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
חלקה: 5, שורה: 3, קבר: 2.
הותיר: אישה ובן, הורים, אח ושתי אחיות

קורות חיים

שמואל-אליעזר, בן סילקא ויהודה, נולד ביום ז' באדר תש"ה (20.2.1945) במושב הזורעים שבבקעת יבנאל. בהיותו ילד עקרו הוריו ובני משפחתו מהמושב והשתקעו ברחובות, שם סיים שמואל-אליעזר את לימודיו היסודיים בבית-הספר "תחכמוני". לאחר שהשלים שתי שנות לימוד בבית הספר קרית הנוער, במגמה של נגרות, עזב אותו והלך לעבוד כשרטט במשרד להנדסת בניין ביום, ובערבים למד והשלים את לימודיו התיכוניים בבית-ספר ערב "חביב", בראשון לציון.

שמואל-אליעזר גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1964. לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מש"קי חבלה, הוצב ליחידת שריון בתפקיד חבלן. שמואל-אליעזר היה חיל אחראי ומסור לתפקידו ובכך שימש דוגמא לחבריו ביחידה.

בתחילת אוקטובר 1966 שוחרר שמואל-אליעזר משירות החובה בצה"ל. לאחר השחרור למד בבית הספר "יד סינגלובסקי" בתל אביב, לתואר הנדסת בניין. שנה אחרי כן נהיה מורה בבית-ספר זה, נוסף לעבודתו כמנהל משרד של מהנדס.

במלחמת יום הכיפורים השתתף שמואל-אליעזר עם יחידתו בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים בחזית סיני. ביום כ"ו בתשרי תשל"ד (21.10.1973), כשחצתה יחידתו את התעלה בדרכה להר ג'ניפה, בצידה המערבי של התעלה, נפצע שמואל- אליעזר פצעים אנושים בהפגזה ארטילרית של האויב. הוא הועבר במסוק לבית חולים עורפי ועשרה ימים נאבק על חייו עם מר המוות. הוא נפטר מפצעיו ביום ה' בחשון תשל"ד (31.10.1973) והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו אישה ובן, הורים, אח ושתי אחיות.

במכתב למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שמואל היה חיל מסור ונאמן, אהוב על חבריו ומקובל על מפקדיו".

בניית אתרים: