תפריט נגישות

טוראי אורון ברגמן ז"ל

אורון ברגמן
בן 19 בנפלו
בן לינה ומשה
נולד בירושלים
בי"ט בכסלו תש"כ, 20/12/1959
התגורר בירושלים
התגייס ב-ינואר 1978
שרת בנח''ל, חיל השריון, "הסדר"
יחידה: גד' 53
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' באייר תשל"ח, 10/5/1978
מקום נפילה: מחנה ברק
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 5, שורה: 4, קבר: 6.
הותיר: הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

בן משה ולינה. נולד ביום י"ט בכסלו תש"כ (20.12.1959) בירושלים. ברית המילה נערכה בחג החנוכה ולפיכך נקרא שמו אורון - אור ורון (שמחה). למד בבית-הספר היסודי 'נווה עציון' בבית-וגן שבירושלים, המשיך וסיים את לימודיו התיכוניים בישיבת ההסדר "אור-עציון" שבשפיר, במגמה ההומנית.

אורון היה חבר בתנועת 'בני-עקיבא'. הוא אהב לקרוא ולטייל בארץ, בייחוד במדבר-יהודה. היה חברותי מאוד וקשור למשפחתו. נער נבון שתמיד ידע לומר את הדבר הנכון במקום הנכון, ולא בכדי ביקשו הכול לשמוע את דעתו ועצותיו.

בינואר 1978 גויס אורון לצה"ל והצטרף לישיבת ההסדר ברמת הגולן.

ביום ג' באייר תשל"ח (10.5.1978) נפל בעת מילוי תפקידו בתאונת נשק בבסיס צבאי ברמת הגולן. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבהר-הרצל בירושלים. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "אורון היה חייל טוב ומסור ואהוב על חבריו". "אורון היה חבר של כולם", אמרה אחת החברות בדברים שכתבה לזכרו, "וניסה לעזור דוקא לחברים שלא היו מקובלים כל-כך בחברה".

משפחתו הנציחה את זכרו בישיבה ברמת-הגולן. כמו"כ הוציאה המשפחה ספר לזכרו הנושא את השם "מצהר לצהר" - צהר בגימטריה ברגמן, מ' צהר = משה ברגמן, ל' צהר = לינה ברגמן.

בפתח הספר נכתב על אורון ז"ל: "בכל לבו דבק בתורה, מתוכה היה מושרש בעם ישראל, אהב את ארץ ישראל והיה מתגלגל בעפרה ומתבשם בכוסף בשמיה". ואכן בח"י שנותיו מימש את האידיאל המשולש שלא במהרה ינתק של עם, תורה וארץ.

בניית אתרים: