תפריט נגישות

סמל מוריס רוטשילד ז"ל

מוריס רוטשילד
בן 21 בנפלו
בן רות וסלומון
נולד בארה"ב
בכ"ב באייר תשט"ו, 14/5/1955
שרת בחיל השריון
יחידה: בסיל"ש 844
נפל בעת שירותו
בי' בתמוז תשל"ו, 8/7/1976
מקום קבורה: רעננה
הותיר: הורים ושתי אחיות

קורות חיים

בן סלומון ורות. נולד ביום כ"ב באייר תשט"ו (14.5.1955) בעיר שרלוט שבקרוליינה הצפונית - ארצות-הברית. הוריו הצליחו בשנת 1939 להימלט מגרמניה הנאצית, אך לא למקום שחתרו אליו וחלמו עליו - ארץ-ישראל. כחבר תנועת 'מזרחי' הלך אביו של מוריס ל'הכשרה' החלוצית, אך לא זכה לקבל את הסרטיפיקט הנכסף לעלייה לארץ. וכך נתגלגל לארצות הברית ובה הקים את ביתו. מוריס חונך באוירה יהודית מסורתית וספג בבית את אהבת-ציון. מעולם לא נגנז במשפחה החלום לעלות לארץ-ישראל. בעת ביקור המשפחה בארץ, בשנת 1969, ראתה האם, אחות במקצועה, את מצוקת האשפוז והמחסור באחיות והחליטה לבוא ולהתנדב לעזרת החולים בארץ. כעבור שנה התייצבה במשמרת האחיות בבית-החולים 'תל-השומר'. היא שבה לארצות-הברית כדי לחסל את העניינים שם ולעלות לארץ, יחד עם בעלה, מכונאי במקצועו, ועם כל המשפחה. בשנת 1971 באו והתיישבו ברעננה. מוריס הצעיר, בעל המבטא האמריקני הבולט, נתנסה בחבלי-קליטה לא קלים. אם-כי בא עם מטען חינוכי יהודי, לאחר שלמד ב'ישיבת הנריאטה קורצר אקדמי' וב'תלמוד תורה אקדמי' בבלטימור. בן 16 עלה ארצה ונרשם לבית-הספר התיכון 'צייטלין' שבתל-אביב. נוקשות נוהלי בית-הספר ואי-ההתחשבות במגבלותיו כעולה חדש גרמו לו מפח-נפש. אולם, הוא התגבר על כל המכשולים מתוך החלטה עזה כי כאן ביתו. בכל-זאת, כדי להקל על עצמו עבר לבית-הספר האמריקני שבכפר-שמריהו, ששפת-הלימודים בו אנגלית, ומשהוסרו קשי-השפה, סיים את בית-הספר התיכון בהצלחה. מוריס התחיל ללמוד באוניברסיטת תל-אביב.

לאחר מלחמת יום-הכיפורים החליט להתנדב לשירות בצה"ל, אף כי כעולה חדש היתה שמורה לו הזכות לדחות את שירותו. בסוף מאי 1974 חויל והושם, לפי בקשתו, לחיל-השריון. לאחר הטירונות עבר קורס-מ"כים בציון גבוה וקיבל דרגת רב"ט. הוא הוצב לבסיס-הדרכה בתפקיד של מדריך-טירונים ובדרגת סמל. הוא מילא את המוטל עליו לשביעות רצונם של מפקדיו. אך כאשר חש, כי מיצה את יכולתו בתפקיד זה, ביקש לעבור ליחידה מבצעית. לאחר זמן מה היה אמור לצאת לקורס קצינים.

ביום י' בתמוז תשל"ו (8.7.1976) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין ברעננה. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

בניית אתרים: