תפריט נגישות

סמ"ר ארז ארבל ז"ל

ארז ארבל
בן 22 בנפלו
בן ברכה ועוזי
נולד במזרע
בח' בתשרי תשי"ב, 8/10/1951
התגורר במזרע
התגייס ב-12.2.1970
שרת בחיל השריון
יחידה: ימ"ח חש"נ 196
נפל בקרב
בט"ז בתשרי תשל"ד, 12/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: החווה הסינית
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: קיבוץ מזרע
הותיר: אישה, אב, אם, שני אחים ואחות

קורות חיים

ארז, בן ברכה ועוזי, נולד ביום ח' בתשרי תשי"ב (8.10.1951) במזרע. הוא למד בבית-הספר היסודי ובבית-הספר התיכון שבקיבוץ, והיה תלמיד חרוץ ואהוב על מוריו ועל חבריו כאחד. הוא היה אדם חברותי, נוח להתיידד ולהתרועע ואיש שיחה נלהב. תמיד שררה סביבו רוח טובה של עליצות והומור, ותמיד היה מוכן להתנדב לעזור בכל מעשה ופעולה שהתרחשו במשק. הוא עשה רבות כדי לסייע לילדי "החוץ" להיקלט בקיבוץ ולהעניק להם תחושה של בית ושל חמימות משפחתית. הוא היה איש קיבוץ אמיתי, איש אידיאלים, בעל מחשבה ערה ובהירה, שליווה כל מעשה ממעשיו בביקורת עצמית חריפה. אירועים תרבותיים ואומנותיים היו לו בבחינת חוויות נפשיות. הוא ניחן בכישרון למשחק על הבמה, במיוחד בתפקידים בעלי נופך של הומור והתבדחות. בשנות לימודיו האחרונות הרבה לשמש כמנחה וכמארגן במסיבות ובערבי חברה בצוותא. ידע לנגן בחצוצרה.

ארז גויס לצה"ל במחצית יולי 1970 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס לסיירי שריון, בקורס למש"קי סיור, בקורס לנהגי נגמ"ש ובקורס צניחה, הוצב לסיירת שריון ונתמנה למפקד סיור. בכתב ההערכה לקראת שחרורו נאמר: כי התנהגותו הייתה טובה מאוד וכי מילא את תפקידו ביעילות, והיה חייל מסור וממושמע.

במלחמת יום הכיפורים השתתף ארז בקרבות הבלימה נגד המצרים בסיני. בקרב שהתחולל ביום ט"ז בתשרי תשל"ד (12.10.1973) בגזרה המרכזית, ליד "החווה הסינית" מול גשר הפירדאן, נפגע הנגמ"ש שלו בטיל נ"ט והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין במזרע. השאיר אחריו אישה, אב, אם, שני אחים ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון. מפקדו סיפר עליו, שהיה חייל אחראי ולחם במסירות וביעילות עד לנפילתו.

בניית אתרים: