תפריט נגישות

סא"ל יהושע (שוקה) בר און ז"ל

תנחומים למשפחה / מיכאל בן חורים

למשפחת בר-און תנחומים!

צער עמוק תקפני לשמע הידיעה המזעזעת על מות בנכם שוקה. הוא היה חברי לנשק בעת מלחמת יום הכיפורים תשל"ד. היינו יחד באותה פלוגה בעת בלימת האויב המצרי, הוא כמפקד הפלוגה ואני כקצין תצפית בה. היינו נפגשים על הטנק כמעט מדי ערב, וזכורות לי שיחותיו הנעימות ורוחו הטובה. בטח והאמין בנצחוננו, וזאת על אף הנפגעים שהיו לפלוגה.
בעת ההסתערות על ה"חווה הסינית", הובילנו באומץ רב אל שורות האויב, ולאחר שנפגעו חלק מהטנקים והתקבלה פקודת נסיגה, חילץ את חייליו מתוך האש בקור רוח ובבטחון. למרות שבעת החילוץ ליוו אותנו הפגזות האויב ומטוסיו, לא נרתע לחזור לבדו אל מקום ההתקלות ולחפש חייל אחד שנעדר. באותה הזדמנות אף חילץ את הטנק שלי שנפגע.
היינו יחד אחרי כן חודשים ארוכים כשתפסנו הקו המצרי ממערב לתעלה, ובעת שיחות ההפרדה. בכל פעם שעולה דמותו לפני הריהי מחייכת מטוב לב. ברגע של בדיחות הדעת הקמנו יחד את מועדון "הסגריסטים" (אותם שחטפו סגר בטנקיהם), וזה שוב מעיד על רצינותו וידיעת המשימות והסכנות שהוא היה נכון לקראתן.
במעשיו למען עם ישראל ובטחונו בארצו, קנה לו מקום של כבוד בקרב הקדושים שנפלו על במותינו חלל. תבוא נשמתו צרורה בצרור החיים.
הורים אהובים ואבלים. אתם שגידלתם אדם שכולו מעש, והוא חסר לכם היום, קשה לנחמכם. נזדקק לדברי הנביא בפרשת השבוע: "בכל צרתם לא צר, ומלאך פניו הושיעם, באהבתו ובחמלתו הוא גאלם. וינטלם, וינשאם כל ימי עולם". (ישעיהו ס"א).
המקום ינחם אתכם עם שאר אבלי ציון וירושלים. תהא זכותו מגן עלינו ונזכה לשנה טובה.

מיכאל בן-חורים
רמת הגולן

בניית אתרים: